Haber

Başkan Şayir’den Aleyna Ölmez’e ziyaret

KOCAELİ (İGFA) – Dilovası Belediye Başkanı Hamza Şayir, Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremde afet bölgesinde çalışan ekibiyle birlikte enkaz altında kalan 17 yaşındaki Aleyna Ölmez ve Dilovası Belediyesi ekiplerinin tam 248 saat sonra fark etmesi üzerine yürütülen kurtarma çalışmasının ardından , Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Cebeci’de tedavi gördü. Araştırma ve Uygulama Hastanesi’ni ziyaret ederek hem moral verdi hem de durumu hakkında bilgi aldı.

ALEYNA’NIN DURUMU HAKKINDA BİLGİ ELDE ETTİLER

Tanıl Kendirli’den bilgi alan Ölmez’in doktoru Prof. bu nedenle ameliyat olduğunu ve ameliyatın başarıyla tamamlandığını belirterek geçmiş olsun dileklerinde bulundu. iletildi.

ALEYNA BİZİM MANEVİ KARDEŞİMİZ OLUN

Dilovası Belediye Başkanı Hamza Şayir, depremin ardından vakit kaybetmeden Kahramanmaraş’a giderek arama kurtarma ve lojistik çalışmalarını sürdürdüklerini belirterek, “Aleyna Ölmez umutların tükendiği bir dönemde tüm Türkiye’nin umudu oldu. Bundan çok memnunuz. Bu çok farklı bir duygu. Aleyna’yı tanıyan tanımayan herkes ağladı. Artık bizim modülümüz. Dilovası olarak Aleyna’yı manevi kardeşimiz ilan ettik. Kendisi artık bizim kız kardeşimiz ve kızımız. Hayatınızın her anında yanınızda olmaya çalışacağız. Eğitim için ne gerekiyorsa yapacağız. Bağlantıyı kesmeyeceğiz. Allah bir daha böyle felaketler göstermesin. O dönemde deprem sonrası gittiğimiz Kahramanmaraş’ta tam bir felaketle karşı karşıya olduğumuzu gördük. Sonrasında Türk milletinin birlik ve beraberliğini, dayanışmanın gücünü gördük. Ben bu milletin evladıyım desem yeridir. Allah’ın izniyle bu milletin başı öne eğilmeyecek. Birbirlerini tanımayanların birbirleri için gözyaşı döktüklerini, yardımlaştıklarını gördüm.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu