Sağlık

Douglas Costa hastalığı nedir? Douglas Costa ve kız arkadaşı neden öldü?

Yarış pilotu Douglas Costa ve diş hekimi sevgilisi Mariana Giordano şüpheli bir şekilde öldü. Biyolojik örnekler incelenerek çiftin ölüm nedeni araştırılacak, pilot ve eşinin ölüm nedeni kesinlik kazanacak. Peki Douglas Costa hastalığı nedir? Douglas Costa ve kız arkadaşı neden öldü?

DOUGLAS COSTA VE SEVGİSİ NEDEN ÖLDÜ?

9 Haziran’da Douglas, Sao Paulo’daki Itupeva ve Mariana’ya gömüldü. Çiftin 3 Haziran’dan önce ve sonra Campinas ve Camanducaia kırsalını ziyaret ettiği bildirildi. Camanducaia belediyesi, ikilinin semptomlarının başladığı gün Monte Verde’yi ziyaret ettiğini, ancak orada benekli humma olma ihtimalinin düşük olduğunu açıkladı. Hastalığın kuluçka süresi 2 ile 14 gün arasında değişmektedir.

Çiftin enfeksiyonu Monte Verde dışında kapmış olabileceği düşünülse de belediye, halkın sağlığını korumak için gerekli tüm epidemiyolojik araştırmaları yapacağını söyledi. Ölüm nedenlerinin belirlenmesi için 12 Haziran’da Adolpho Lutz Enstitüsü’ne biyolojik örnekler gönderilecek.

Çiftin yakınları ve arkadaşları, ölümlerinden dolayı derin üzüntülerini dile getirdi. Mariana’nın bir hastası, “Acılarıma her zaman yeni bir tarif bulurdu. Bana çok iyi baktı. İyi ve cömert insanlara ihtiyacı olan Tanrı ile birlikte olmalılar, çünkü başka açıklaması yok” dedi.

DANG NEDİR?

Dang, sivrisinekler tarafından bulaşan ve baş ağrısı, ateş, eklem ağrıları ve deri döküntüsü ile kendini gösteren viral bir hastalıktır. Benekli humma, ciltte sistematik olmayan küçük benekler bulunan bariz, şiddetli ateşli bir hastalığın genel adı. Leptospirosis, hayvanlardan insanlara bulaşan ve sarılık, menenjit ve böbrek yetmezliği ile karakterize bulaşıcı hastalıklardan biridir.

konakajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu